top of page

Ideą projektu było stworzenie w centrum miasta zabudowy jednorodzinnej dla rodziny 2+1 stanowiącej azyl od otaczającego ją zgiełku. Budynek zlokalizowany na niewielkiej działce o wymiarach 10,4 x 12,25 m otwiera się na niewielkie enklawy, patia zlokalizowane na własnej działce, stanowiące główne doświetlenie wnętrza pomieszczeń mieszkalnych. 

Wejście na teren działki to częściowo zadaszona strefa podjazdu do garażu, zamykanego na noc, stanowiącego dodatkowe miejsce postojowe. Parter budynku zajmuje w głównej mierze kuchnia i pokój dzienny. Obie przestrzenie otwierają się na drugie patio, które w okresie letnim może służyć jako ich przedłużenie funkcjonalne. Obsadzone zielenią na ścianie południowej wspomoże przewietrzanie pomieszczeń w gorące dni. Pozostałe pomieszczenia parteru to garaż, toaleta oraz aneks gospodarczy z zsypem brudnej bielizny z łazienki górnej. 

Piętro domu zajmują dwie sypialnie z których każda otwiera się na jedno patio, łazienka z wyjściem na loggie oraz pokój TV z aneksem do pracy.

139 m

Dom jednorodzinny

Bydgoszcz, 2019

2

  • Black Pinterest Icon
  • Black Instagram Icon
bottom of page