top of page

Cubatura mgr inż. arch. Paweł Buliński realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Fundusz Wsparcia Inwestycyjnego.

Celem projektu jest ułatwienie stabilizacji funkcjonowania przedsiębiorców w nowych warunkach gospodarczych wynikających z wystąpienia COVID-19.

Planowane efekty: Poprzez zakup oprogramowania ArchiCAD 25 w technologi informatycznej BIM planuje się wdrożyć w przedsiębiorstwie nową usługę oraz nowa metodę świadczenia usług w postaci nowej innowacyjnej usługi projektowania architektonicznego w trybie zdalnym. Możliwość wykorzystywania oprogramowania ArchiCAD 25 w technologii BIM, dzięki płynności w przepływie informacji, wpłynie na stabilizację procesów projektowych, łatwiejszą współpracę i komunikację z członkami zespołu projektowego oraz inwestorem. Nowe narzędzie do pracy zdalnej to również dywersyfikacją członków zespołu projektowego, jak i miejsca pozyskania nowych inwestorów niezależnie od utrudnień kontaktu osobistego i przemieszczania się wynikających z COVID-19.

Wartość projektu: 20 950,00 PLN netto

Wartość dofinansowania: 19 902,50 PLN

Archicad 25

Stworzony przez architektów

Archicad zaprojektowany przez architektów dla architektów jest odpowiedzią na potrzeby tworzenia wspaniałych projektów bez chodzenia na kompromisy. Archicad zrewolucjonizował projektowanie architektoniczne, gdy został wprowadzony na rynek w 1984 roku. Koncepcja Wirtualnego Budynku firmy GRAPHISOFT jest uznawana przez wielu profesjonalistów z branży jako pierwsze wdrożenie BIM i pierwszy komercyjny produkt BIM. Obecnie Archicad jest używany przez setki tysięcy architektów na całym świecie w 108 krajach i 27 językach.

Otwarta współpraca

OPEN BIM to otwarte, nowoczesne podejście do współpracy, które przyjmuje wszystkich producentów oprogramowania, branży AEC (projektantów, inżynierów i konstruktorów) oraz właścicieli obiektów budowlanych. OPEN BIM rozszerza korzyści płynące z BIM poprzez poprawę dostępności, użyteczności, zarządzania i trwałości danych cyfrowych w branży budowlanej. Wymiana informacji projektowych wspiera bezproblemową współpracę wszystkich uczestników projektu.

Projektuj bez ograniczeń

Projektuj budynki wyższej jakości dzięki przejrzystości zapewnianej przez wspólny model i zespołowe narzędzia pracy. Łącząc architektów i inżynierów we wspólnym środowisku BIMcloud, zintegrowane projektowanie jest przełomowym procesem pracy w technologii BIM, który pozwala zespołom projektowym tworzyć lepsze budynki. Bezproblemowa współpraca i przejrzystość wspólnego modelu budują zaufanie wśród członków zespołu i eliminują powielanie błędów oraz nadmiarową pracę architektów i inżynierów.

Bezpieczna praca w chmurze

Platforma BIMcloud firmy GRAPHISOFT gwarantuje szybki, wydajny i bezpieczny dostęp do współdzielonych projektów w czasie rzeczywistym, niezależnie od wielkości projektu, lokalizacji biur czy szybkości połączenia internetowego. BIMcloud zapewnia bezpieczeństwo danych dzięki wielopoziomowym kopiom zapasowym oraz prewencyjnemu systemowi monitorowania i ostrzegania. Dostępność konfiguracji chmury w sieci prywatnej i publicznej na standardowym sprzęcie oznacza, że nawet mniejsze biura mogą korzystać z szybkiego, wydajnego i bezpiecznego dostępu do współdzielonych projektów w czasie rzeczywistym.

źródło: https://wsc.pl/czy-chcesz/

  • Black Pinterest Icon
  • Black Instagram Icon
bottom of page