top of page

​DOCUMENTARY

Małe duże cubatury

Wystawa w Galerii Wieży Ciśnień, Bydgoszcz, Listopad 2015   

Wystawa w Galerii Wspólnej, Bydgoszcz, Sierpień 2013 

Przestrzenne marzenia

Praca w toku

Wystawa w Galerii Innowacji, Bydgoszcz, Czerwiec 2013 

Skuteczne modelowanie BIM

Zadania takie jak automatyczne przygotowanie dokumentacji lub koordynacja międzybranżowa są wykonywane w oparciu o cyfrowy model budynku i mogą być realizowane w jednym, stosowanym na co dzień środowisku oraz łatwo współdzielone z innymi uczestnikami procesu realizacji inwestycji.

Komponenty modelu BIM mogą być dodawane przy pomocy dedykowanych narzędzi, w których możliwie jest odwzorowanie praktycznie wszystkich cech geometrycznych i informacyjnych dotyczących elementów budynku. Zastosowanie programowania wizualnego w narzędziu PARAM-O pozwala na łatwe tworzenie własnych obiektów parametrycznych natomiast połączenie ze środowiskiem programów Rhino/Grasshopper lub użycie języka Python daje praktycznie nieograniczone możliwości modyfikacji geometrii lub zarządzania informacjami powiązanymi z modelem BIM. 

 

Większy komfort projektowania

 

Automatyczne generowanie dokumentacji 2D, interaktywne zestawienia lub wbudowany, wysokiej klasy, silnik renderujący ułatwiają wykonywanie codziennych zadań związanych z przygotowaniem projektu.

Tworzenie rysunków 2D (elewacji i przekrojów) w najnowszej wersji Archicada wzbogacone zostało o możliwość pełnego wykorzystania tekstur przypisanych do komponentów modelu. Wraz z możliwością współdzielenia projektu na urządzeniach przenośnych, przy pomocy formatu BIMx czyni to z programu Archicad skuteczne narzędzie wspomagające prezentację i komunikację z innymi uczestnikami procesu projektowego. – tłumaczy Maciej Szymanik, członek zarządu firmy WSC, autoryzowanego dystrybutora Archicada na Polskę.

 

Współpraca międzybranżowa

 

Archicad to również wiodąca platforma zawierająca najnowsze rozwiązania współpracy i komunikacji międzybranżowej w standardzie OPEN BIM. Wykorzystanie formatu IFC, wbudowane narzędzia wykrywania kolizji, porównywanie modeli lub system dodawania uwag do projektu, z możliwością ich udostępniania w standardzie BCF, ułatwiają koordynację i współdzielenie decyzji projektowych z projektantami innych branż. W najnowszej, 25 edycji Archicada zaimplementowane zostały kolejne narzędzia ułatwiające wykorzystanie standardu IFC - między innymi definiowanie punktu początkowego modelowania i jego relacji do rzeczywistej lokalizacji projektu przy pomocy wbudowanego punktu geodezyjnego. – opisuje Maciej Szymanik.

Ponadto, generowanie i edycja modelu analitycznego konstrukcji (dostępne od wersji 24) uzupełnione zostały o definiowanie obciążeń. Dzięki temu Archicad 25 może być coraz skuteczniej wykorzystywany również przez projektantów konstrukcji, którzy mogą pracować wspólnie z architektami na jednym modelu fizycznym.

  • Black Pinterest Icon
  • Black Instagram Icon
bottom of page